کسب رتبه نخست شرکت لیزینگ صنعت و معدن(سهامی عام) از نظر شاخص بازده فروش در گروه واسطه گری های مالی کشور
500 شرکت برتر اقتصاد ایران طبق سنت هر سال روز سه شنبه 29 بهمن ماه سال جاری در مرکز همایش های بین المللی سازمان صدا و سیما در بیستمین سال رتبه‌بندی IMI-100 معرفی شدند. این شرکت‌ها که بر اساس اطلاعات سال مالی 95 و با احتساب میزان فروش طبقه‌بندی می‌شوند، نمادی از غول‌های اقتصادی کشور هستند.
اين شركت‌ها طي مراسمي با حضور وزیر محترم صنعت معدن و تجارت، مقامات و سياست گذاران اقتصادي و صنعتي كشور و مديران شركت‌هاي برتر ايران در "همايش شركت‌هاي برتر ايران" معرفي شدند. در این همايش، براساس ارزيابي از روند رشد شركت‌هاي برتر طي چهار سال اخير، از بين 100 شركت برتر به 10 شركت به عنوان "شركت‌هاي پيشرو"، تنديس اهدا شد و از شركت‌هاي برتر از نظر رشد سريع، شركت‌هاي برتر صادرات‌گرا، شركت‌هاي اول در گروه‌هاي صنعتي و شركت‌هاي برتر در برخي شاخص‌ها تقدير بعمل آمد.
بر این اساس شرکت لیزینگ صنعت و معدن با توجه به عملکرد مطلوب خود در سال مالی 95 توانست به دستاوردهای مهم ذیل دست پیدا کند:
کسب رتبه 442 در بین 500 غول بزرگ اقتصادی ایران از نظر میزان فروش/ درآمد
کسب رتبه اول از نظر شاخص بازده فروش در گروه واسطه گری های مالی در کشور
کسب رتبه نخست در بین صد شرکت پنجم بزرگ اقتصادی ایران از نظر بیشترین سودآوری
کسب رتبه نخست در بین صد شرکت پنجم بزرگ اقتصادی ایران از نظر بیشترین بازده فروش
کسب رتبه سوم در بین صد شرکت پنجم بزرگ اقتصادی ایران از نظر بالاترین ارزش افزوده
یکی از مهمترین اهداف رتبه‌ بندی  IMI-100، رتبه بندی شرکت ها از نظر میزان اثرگذاری آنها در اقتصاد ملی است، این رتبه بندی به سازمان های حاکمیتی و سیاستگذاران اقتصادی در تحلیل روند اقتصادی کشور، رشد رقابت در بخش های دولتی و خصوصی و در نهایت، اجرای سیاست های اصلاحی، کمک های ارزنده ای می كند.
دستاوردهای چنین رتبه بندی بیش از هر کسی، متوجه مدیران همین بنگاه ها است. بی تردید مدیران با استفاده از نتایج رتبه بندی، وضعیت رقابتی خود را شناخته و استراتژی های آینده شرکت خود را بهتر تدوین می كنند. شایان ذکر است در این رتبه‌بندی اکثریت شركت‌ها اعم از شركت‌های بورسی و شركت‌های غیر بورسی حضور دارند.