ليزينگ صنعت و  معدن در يك نگاه

شركت ليزينگ صنعت و معدن با نام « آريا ليزينگ » به منظور انجام فعاليت در زمينه اعطاي تسهيلات به روش اجاره اعتباري (Leasing) دستگاه‏ها، ماشين ‏آلات، تجهيزات و انواع خودرو اعم از سواري و كار با سرمايه‏ گذاري تعدادي از بانك‏هاي ايراني و بانك فرانسوي سوسيته ژنرال (Société Générale) كه داراي سوابق طولاني در ايجاد و اداره شركت‏هاي ليزينگ بوده است، در سال 1356 تأسيس و تحت شماره 28788 در اداره ثبت شركت‏ها و مؤسسات غير تجاري تهران به ثبت رسيد.
در سال 1361 نام شركت از « آرياليزينگ » به « شركت پي‏ خريد ايران » تغيير يافت و متعاقب آن در سال 1381 به منظور شفاف‏ تر شدن زمينه فعاليت شركت، نام آن به « شركت ليزينگ صنعت و معدن » تغيير يافت.
شركت ليزينگ صنعت و معدن با مجوز بانك مركزي وابسته به بانك صنعت و معدن در زمره خوشنام ترين شركت هاي ليزينگ كشور بوده و با امكانات سخت افزاري و نرم افزاري مناسب، كادر فني با تجربه و پوشش 14گانه مراكز استان ها در ارائه كليه خدمات ليزينگ در گسترة وسيعي از بخش هاي مختلف اقتصادي فعاليت دارد.


رسالت شركت
شركت ليزينگ صنعت و معدن در راستاي سياست‏هاي اقتصادي نظام و مشاركت در رشد اقتصادي كشور درصدد داشتن حضوري فعال در عرصه منطقه‏ اي و بين‏ المللي است. به طوريكه اين شركت هدف خود را ارتقاء، تكامل و رسيدن به يك شركت ليزينگ كاملاً حرفه اي در بخش‏هاي مختلف قرار داده است، كه جهت تحقق آن در تلاش است كه تخصص و مهارت‏هاي بالقوه اشخاص حقيقي و حقوقي را از طريق مشاركت در سرمايه‏ گذاري به فعليت درآورد.