ليزينگ صنعت و  معدن در يك نگاه
شركت ليزينگ صنعت و معدن با نام « آرياليزينگ » به منظور انجام فعاليت در زمينه اعطاي تسهيلات به روش اجاره اعتباري (Leasing) دستگاه‏ها، ماشين‏آلات، تجهيزات و انواع خودرو اعم از سواري و كار با سرمايه‏ گذاري تعدادي از بانك‏هاي ايراني و بانك فرانسوي سوسيته ژنرال (Société Générale) كه داراي سوابق طولاني در ايجاد و اداره شركت‏هاي ليزينگ بوده است، در سال 1356 تأسيس و تحت شماره 28788 در اداره ثبت شركت‏ها و مؤسسات غير تجاري تهران به ثبت رسيد.
در سال 1361 نام شركت از « آرياليزينگ » به « شركت پي‏ خريد ايران » تغيير يافت و متعاقب آن در سال 1381 به منظور شفاف‏تر شدن زمينه فعاليت شركت، نام آن  به « شركت ليزينگ صنعت و معدن » تغيير يافت.
اين شركت با سرمايه 400 ميليارد ريالي در تاريخ 83/10/07 در بورس اوراق بهادار تهران پذيرفته شده و در تاريخ 1383/12/25 اولين معامله بر روي سهام شركت انجام گرديد.
شركت ليزينگ صنعت و معدن با مجوز رسمي بانك مركزي، وابسته به بانك صنعت و معدن و داراي قدمتي بيش از 40 سال در كشور، در زمره خوشنام‌ترين شركت‏هاي فعال عرصه ليزينگ كشور بوده و با امكانات سخت‌افزاري و نرم‌افزاري مناسب، كادر فني با تجربه و پوشش 14گانه شعب در مراكز استان‏ها، در ارائه كليه خدمات ليزينگ در گسترة وسيعي از بخش‌هاي مختلف اقتصادي فعاليت دارد.

رسالت شركت
شركت ليزينگ صنعت و معدن در راستاي سياست‏هاي اقتصادي نظام و مشاركت در رشد اقتصادي كشور درصدد داشتن حضوري فعال در عرصه منطقه‏اي و بين‏ المللي است. به طوريكه اين شركت هدف خود را ارتقاء، تكامل و رسيدن به يك شركت ليزينگ كاملاً حرفه اي در بخش‏هاي مختلف قرار داده است، كه جهت تحقق آن در تلاش است كه تخصص و مهارت‏هاي بالقوه اشخاص حقيقي و حقوقي را از طريق مشاركت در سرمايه‏ گذاري به فعليت درآورد.