مأموريت، چشم ‏انداز و اهداف
شركت ليزينگ صنعت و معدن در راستاي سياست‏ هاي اقتصادي نظام و مشاركت در رشد اقتصادي كشور درصدد داشتن حضوري فعال در عرصه منطقه‏ اي و بين‏ المللي است. به طوري‏كه اين شركت هدف خود را ارتقاء، تكامل و رسيدن به يك شركت ليزينگ كاملاً حرفه‏ اي در بخش‏ هاي مختلف قرار داده است كه جهت تحقق آن در تلاش است كه تخصص و مهارت‏ هاي بالقوه اشخاص حقيقي و حقوقي را از طريق مشاركت در سرمايه‏ گذاري به فعليت درآورد.

بيانيه مأموريت:
شركت ليزينگ صنعت و معدن با بهره ‏گيري از حداكثر ظرفيت صنعت ليزينگ در توسعه راهكارهاي نوين تأمين مالي، در جهت افزايش كارآفريني، ارتقاء رفاه اجتماعي و دستيابي به رشد پايدار اقتصادي گام برداشته و در اين راستا ايجاد ارزش افزوده براي سهامداران و كسب حداكثر رضايت مشتريان را با تكيه بر كاركنان خلاق و بهره‏ گيري از فناوري‏هاي نوين، همواره دنبال مي‏كند.

چشم ‏انداز :
ما بر آنيم تا برترين شركت ليزينگ در گستره خدمات و تسهيلات مالي و اعتباري بوده و به عنوان يك شركت خوشنام و مطرح، در ارائه خدمات نوين و منعطف به مشتريان پيشتاز باشيم.

ارزش‏ها و باورها :
- ما مكتب اسلام، قوانين جمهوري اسلامي ايران و ارزش ‏ها و فرهنگ اصيل ايراني را حاكم بر تمامي شئونات سازماني خود مي‏دانيم.
- ما خود را ملزم به جلب رضايت شركاء، ذي‏نفعان و سهامداران مي‏دانيم.
- ما رعايت رابطه برنده – برنده را در تمامي تعاملات خود با مشتريان در نظر داريم.
- ماه همواره منابع انساني را مهمترين و ارزشمندترين منبع سازماني خود  دانسته و حفظ كرامت و تأمين رضايت آنان را بر خود واجب مي‏دانيم.
- ما در ارائه خدمات خود دو اصل انعطاف و نوآوري را همواره در نظر داشته و در راستاي آن گام بر مي‏داريم.
- ما معتقديم كه كيفيت مسيري است بي‏ انتها و بهبود مستمر كيفيت را در تمامي فعاليت‏ هاي خود لازم مي‏دانيم.
- ما به نقش مؤثر انديشه و دانايي به عنوان سرچشمه تمامي قواي بشري باور داريم و به خردورزي و مشاركت و يادگيري مستمر فردي و گروهي بها مي‏دهيم.